Türkiye'nin İlk LEED Sertfikalı Çevreci Kampüsü
Gerçek Bir Yaşam ve Öğrenme Merkezi
Maddi Yönden Erişilebilir Araştırma Üniversitesi
280.000 m2'lik Donanımlı Kampüs
Dünya Standartlarında Eğitim İmkanı
Teorik ve Uygulamalı Öğrenimde Yüksek Standartlar

Rektörün Mesajı

Prof. Dr. Esra Gençtürk

Erişilebilirlik Üniversitemizin Öncelikli Hedefidir

Özyeğin Üniversitesi, kuruluşundan bu yana, yurdumuzun her köşesinden yetenekli ve başarılı gençlerimiz için erişilebilir olmaya öncelik verdi. Üniversitemiz, onuncu yılında da ortalama yüzde 42 oranında sağladığı ÖSYM giriş burslarına ek olarak, akademik başarı bursu, spor bursu, ihtiyaç bursu, yarı zamanlı çalışma bursu gibi ek burslarla öğrencilerimizi desteklemeye devam ediyor. Bugün sayıları 8.000’i aşan öğrencilerimizin yüzde 86’si öğrenimlerini burslu olarak sürdürüyor.

Devamı

Bursiyerlerimiz

Kurulduğu günden beri sağladığı geniş burs olanakları ile başarılı her öğrenciye katma değer yaratan, yenilikçi ve dünya standartlarında eğitim olanakları sunmaya devam eden Özyeğin Üniversitesi olarak toplumsal sorumluluğumuzun bilinciyle, Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı’nı 2015-2016 akademik yılında hayata geçirdik. 2015’ten bu yana 110 öğrencimiz, bizimle aynı vizyonu paylaşan değerli bağışçılarımızın katkılarıyla Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı bursiyeri olarak üniversitemizde eğitim görüyor.

Videolar

Bağışçılarımız

Özyeğin Üniversitesi olarak toplumsal sorumluluğumuzun bilinci ile eğitimde fırsat eşitliğini daha fazla öğrenciye ulaştırmak ve uluslararası standartlarda eğitimi her gence erişilebilir kılmak için Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programını 2015-2016 akademik yılında hayata geçirdik.

Bizimle aynı vizyonu paylaşan bağışçılarımızın değerli destekleri ile uygulanan program sayesinde bursiyer öğrencilerimiz, üniversitemizde tam burslu olarak öğrenim görmekte ve üniversitemizin sunduğu tüm olanaklardan faydalanmaktadır.

Devamı