Erişilebilirlik Üniversitemizin Öncelikli Hedefidir

Özyeğin Üniversitesi, kuruluşundan bu yana, yurdumuzun her köşesinden yetenekli ve başarılı gençlerimiz için erişilebilir olmaya öncelik verdi. Üniversitemiz ortalama yüzde 42 oranında sağladığı ÖSYM giriş burslarına ek olarak, akademik başarı bursu, spor bursu, ihtiyaç bursu, yarı zamanlı çalışma bursu ve 2020 yılında eklenen Milli Sporcu Bursu ve Destek Bursu gibi ek burslarla öğrencilerimizi desteklemeye devam ediyor. Bugün sayıları 8.000’i aşan öğrencilerimizin yüzde 88,86’sı öğrenimlerini burslu olarak sürdürüyor.

Dünyanın sayılı üniversitelerinden gelerek akademik çalışmalarını Özyeğin Üniversitesi’nde sürdürmeyi tercih eden Türk ve yabancı uyruklu akademisyen kadrosuyla uluslararası standartlarda eğitim veren üniversitemiz, yükseköğretimde “yenilikçilik, girişimcilik ve sürdürülebilirlik” ilkeleri doğrultusunda, öğrencilerinin sorumlu birer yurttaş olarak topluma katılmaları adına hem mesleki hem kişisel gelişimleri için çok farklı imkânlar sunmaktadır.

Ancak, biliyoruz ki ülkemizde başarılı ve yetenekli oldukları halde maddi yetersizlikler nedeniyle uluslararası standartlarda eğitim olanaklarına erişemeyen çok sayıda gencimiz var. Özyeğin Üniversitesi Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programımızı bu gerçeği dikkate alarak hayata geçirdik.

Daha Fazla

Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı

Program Hakkında

Özyeğin Üniversitesi, öğrencilerin çağdaş bilimsel ve uygulamalı bilgiye ulaşmasını hedefleyen, yaratıcılığı öne çıkaran, yenilikçiliği ve girişimciliği destekleyen, dünya standartlarında bir eğitim sunuyor. 

Daha Fazla

Başvuru

Başvurular, Özyeğin Üniversitesi Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı Online Başvuru Sistemi aracılığıyla yapılır. Başvuru için gerekli belgeler online olarak sisteme yüklenir.

Daha Fazla

Sıkça Sorulan Sorular

Özyeğin Üniversitesi Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı, başarılı ve ihtiyaç sahibi üniversite adaylarının, Özyeğin Üniversitesi’nde tam burslu olarak öğrenim görebilmeleri için tasarlanan ve bu amaca ortak olan bağışçılarımızın desteği ile uygulanan bir programdır.

Daha Fazla

Özyeğin Üniversitesi olarak toplumsal sorumluluğumuzun bilinci ile eğitimde fırsat eşitliğini daha fazla öğrenciye ulaştırmak ve uluslararası standartlarda eğitimi her gence erişilebilir kılmak için Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programını 2015-2016 akademik yılında hayata geçirdik.

Bizimle aynı vizyonu paylaşan bağışçılarımızın değerli destekleri ile uygulanan program sayesinde bursiyer öğrencilerimiz, üniversitemizde tam burslu olarak öğrenim görmekte ve üniversitemizin sunduğu tüm olanaklardan faydalanmaktadır.

Daha Fazla

Bursiyerlerimiz

2015’ten bu yana 148 öğrencimiz, bizimle aynı vizyonu paylaşan değerli bağışçılarımızın katkılarıyla Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı bursiyeri olarak üniversitemizde eğitim görüyor.

Eda Belen/2016 İşletme

"Özyeğin Üniversitesi’nin aile ortamı ve sağladığı imkanlar beni büyüledi"

Enes Yılmaz/2017 Hukuk

"ÖzÜ’ye geldikten kısa bir süre sonra inovasyonun sadece bir kelime olmadığını öğrendim"

Mert Adak/2019 Bilgisayar Mühendisliği

“Sadece bir başvurunuzla hayatınızı değiştirebileceğiniz “hayatınızın girişimine” davet ediyoruz sizleri…”

Hasan Umut Suluhan/2018 Bilgisayar Mühendisliği

"Özyeğin Üniversitesi'nin hayallerim için doğru yer olduğuna karar verdim ve burs başvurumu yaptım"

Furkan İbiş/2019 Endüstri Mühendisliği

“Bursun verdiği fırsatlar ve okulun akademik kadrosu beni gerçekten etkiledi”

Ecem Canbaz/2015 Hukuk

“Mezun olacağı için üzülen bir öğrenciyim”

Melikşah Öksüz/2016 İşletme

“Her gün heyecanla önümdeki iş hayatına karşı kendimi daha hazır hissetmemi sağlayan eğitimime tam hız devam etmekteyim”

Aslı Yankaya/2017 Mimarlık

“Ne kadar doğru bir karar verdiğimi zaman geçtikçe daha da iyi anlıyorum”

Ezgi Nur Alişan/2019 Bilgisayar Mühendisliği

“Bu program sayesinde mühendislik hayallerimi gerçekleştirebileceğim bir imkan doğdu”

Ege Parlak/2015 Makine Mühendisliği

“Özyeğin Üniversitesi sayesinde Credit Europe Bank Romanya’da staj yaptım”

Cennet Çağan/2016 Psikoloji

“Bu büyük ailenin bir parçası olmak hayatımda aldığım en doğru kararlardan biri”

Erdinç Bozkurt/2017 Hukuk

“Bu programın mimarlarına teşekkür ederim”