Eğitimde Fırsat Eşitliğini Destekliyoruz
Başarılı Öğrencilere Tam Burslu Öğrenim Olanağı
Dünya Standartlarında Eğitim İmkanı
Erişilebilir Üniversite Eğitimi
Başvurular başladığında haberdar olmak ister misiniz?

Rektörün Mesajı

Prof. Dr. Esra Gençtürk

Erişilebilirlik Üniversitemizin Öncelikli Hedefidir

Özyeğin Üniversitesi, kurulduğu 2007 yılından bu yana, yurdumuzun her köşesinden yetenekli ve başarılı gençlerimiz için erişilebilir olmaya öncelik verdi. Üniversitemiz, sekizinci yılında da ortalama yüzde 42 oranında sağladığı ÖSYM giriş burslarına ek olarak, akademik başarı bursu, spor bursu, ihtiyaç bursu, yarı zamanlı çalışma bursu gibi ek burslarla öğrencilerimizi desteklemeye devam ediyor. Bugün sayıları 6.000’i aşan öğrencilerimizin yüzde 86’si öğrenimlerini burslu olarak sürdürüyor.

Devamı

Başvuru Koşulları

Özyeğin Üniversitesi Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı'na, Türkiye'deki bir lisede son sınıfta okuyan, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan, TC vatandaşı üniversite adayları başvurabilir.

Adayların 2018 yılı YKS sonucunda, Özyeğin Üniversitesi fakültelerinde seçilen programın puan türünde ilk 20.000'e girmiş olmaları ve lise diploma notunun 100 üzerinden en az 80 olması beklenmektedir.

Burs Kapsamı

Bursiyerler;

  • Öğrenim ücreti ödemezler.
  • Üniversite yurtlarının 4 kişilik banyosuz odalarında ücretsiz konaklarlar.
  • Ders kitabı, yemek, ulaşım gibi giderler için her yıl 9 ay süreyle aylık 1.000 TL nakit destek alırlar
Devamı

Bursiyerlerimiz

Kurulduğu günden beri sağladığı geniş burs olanakları ile başarılı her öğrenciye katma değer yaratan, yenilikçi ve dünya standartlarında eğitim olanakları sunmaya devam eden Özyeğin Üniversitesi olarak toplumsal sorumluluğumuzun bilinciyle, Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı’nı 2015-2016 akademik yılında hayata geçirdik. 2015’te 28, 2016’da 21 olmak üzere 49 öğrencimiz, bizimle aynı vizyonu paylaşan değerli bağışçılarımızın katkılarıyla Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı bursiyeri olarak üniversitemizde eğitim görmeye başladı.

2015 Bursiyerleri 2016 Bursiyerleri 2017 Bursiyerleri

Videolar

İletişim Bilgileri

Adres

Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sk. 34794 Çekmeköy - İstanbul

Telefon

+90 216 564 90000

E-Posta Adresi

ozuburs@ozyegin.edu.tr