Eda Belen/2016 İşletme - “Özyeğin Üniversitesi’nin aile ortamı ve sağladığı imkanlar beni büyüledi”

İyi bir üniversiteye giremeyeceğimi düşündüğüm bir dönemde karşıma çıktı Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı ve hemen başvurdum. Üniversitesi sınavının ardından da mülakat için çağrıldım. Üç gün boyunca muhteşem bir program içinde, üniversite hayatının tüm ayrıntılarını herkesten önce görerek ve yaşayarak, yeni arkadaşlar edinip okuldaki üst dönemlerle tanışma fırsatı elde ettik. Okulda geçirdiğimiz ilk günde, birbirini tanımayan pek çok insan bir anda samimi oldu. Çok güzel ve eşsiz bir deneyimdi hepimiz için. Özyeğin Üniversitesi’nin bu aile ortamını herkesten önce daha samimi bir ortamda deneyimleme fırsatı muhteşemdi.

Rabia Korkut/2016 Uluslararası İlişkiler - "Ben de dahil bir çok insanın hayatı bu proje sayesinde değişti"

Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı hayatımdaki dönüm noktalarından biri. Kendimi bir birey olarak hissetmemi sağlayan, tek başıma neler başarabileceğimi gösteren bir proje. Üniversite tercih sürecinde aklımda sadece eğitim değil yaşayacağım ortam ve bir öğrenci olarak maddi giderlerim de vardı. Özyeğin Üniversitesi’nin sunduğu Özü Burs’la tanıştıktan sonra aklımdaki soru işaretleri yanıt buldu.  Hem çok iyi bir eğitim alabilecektim hem de maddi yönden hiç kimseye bağlı kalmadan üniversitede okuyabilecektim, bu herkesin hayalindeki şey değil midir aslında? Ben de dahil bir çok insanın hayatı bu proje sayesinde değişti. Şu an Özyeğin’ de okumaktan çok mutluyum.

Melikşah Öksüz/2016 İşletme - “Her gün heyecanla önümdeki iş hayatına karşı kendimi daha hazır hissetmemi sağlayan eğitimime tam hız devam etmekteyim”

2016 Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı bursiyeri olarak üniversitemde 4.yılımı, bölümümde 3. yılımı doldurmaktayım. Öncelikle üniversiteme ve burs programına sadece sınav başarısı ile değil de akabinde yapılan mülakat ve değerlendirme sonucunda girmiş olmam, sadece akademik başarısına değil de kişiliği ve yetkinliklerine de güvenen biri olarak, sürecin benim için ayrıca heyecan dolu geçmesini sağladı. Bu heyecan dolu süreçten sonraki ilk yılım, üniversitemiz bünyesindeki birçok kulübe katılım sağlayıp üniversiteme adapte olma ve İngilizce hazırlık süreciyle tamamlandı.

Cennet Çağan/2016 Psikoloji - “Bu büyük ailenin bir parçası olmak hayatımda aldığım en doğru kararlardan biri”

Hayatımın hem en belirsiz ve telaşlı, hem de en heyecanlı ve yoğun dönemlerinden biri olan lise son sınıftayken, aklımda birçok soru hatta kısmen endişe varken karşıma çıktı Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı. Misyonu ve işleyişi beni gerçekten çok etkiledi. Başvurduğum yıl henüz ikinci dönem bursiyerlerini kabul edecek olan bu program gerçekten oldukça kapsamlı ve verimli görünüyordu. Özyeğin Üniversitesi'ni hem akademik hem de sosyal açıdan araştırdım. İlk aşamayı geçip mülakat için kampüse geldiğimde gerçekten burada olmak istediğimi anladım. Geriye dönüp baktığımda görüyorum ki bu büyük ailenin bir parçası olmak, hayatımda aldığım en doğru kararlardan biriydi. Her konuda, ihtiyaç duyduğum her an bana destek olacak ikinci bir ailem var artık.

Kübra Samur/2016 İşletme - “Kariyerime giden yolda Özyeğin hep destekçim oldu. Bunu iş hayatına adım attığımda daha net olarak fark ettim” 

Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi 2016 mezunuyum. İşletme okumaya karar verdiğimde iyi bir okuldan mezun olmam gerektiğinin farkındaydım. Arkadaşım aracılığıyla öğrendiğim Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı, hayallerime ulaşabileceğim güzel bir fırsattı. Geçirdiğim 4 yıl boyunca akademik eğitimimin yanında sosyal olarak da kendimi geliştirebileceğim birçok deneyim kazandım. Kulüpler sayesinde yeni hobiler edinirken, sosyal çevremi geliştirdim. Üniversite bünyesindeki pek çok etkinlikle ise sektörleri tanırken, network edinme fırsatı buldum. Kariyerime giden yolda Özyeğin hep destekçim oldu. Bunu iş hayatına adım attığımda daha net olarak fark ettim. 

Suna Vural/2016 Psikoloji - "ÖzÜ Burs'lu Olmak Gurur Verici"

On bir aylık yoğun bir hazırlık eğitiminin ardından bölüme geçmeye hak kazandım ve şu an okuldaki ikinci senem. Geçtiğimiz yıl, burada olabilmemi sağlayan Özü Burs Programı ile bu okulda okuyan bir lise arkadaşım vesilesiyle tanıştım ve başvuru sürecine katıldım. Bu süreç sonunda bu okulda tam burslu olarak okuma şansı elde ettim. Hem maddi hem sosyal yönden Özü Burs Programı'nın bana katkılarını kelimelerle ifade edebilmem çok güç. En basitinden, mükemmel tahsile sahip bir sürü akademisyenle aynı atmosferde bulunmak bile heyecan vericiyken onlarla fikirler paylaşmak ve hatta çay içip sohbet edebilmek muhteşem şeyler. Aynı zamanda okulumuzdaki öğrenci kulüpleri çok geniş bir skalaya sahip.

Merve Aydeniz/2016 Hukuk - “Üniversitemiz ve burs programımız kendini geliştirmeye açık her öğrenci için büyük bir fırsat niteliğinde”

Benim için Eğitimde Fırsat Eşitliği serüveni arkadaşlarımın bu programa başvuru yaptığını duymam ile başladı. Okuldu, dershaneydi derken ve başvuru için gerekli olan belgeleri toplamaya neredeyse hiç zamanım yokken, başvuru sürelerinin uzatılmasını bir işaret olarak algıladım ve başvuru sürecinde çalışan ÖzÜ öğrencilerinin de yardımıyla kısa sürede başvurumu tamamladım.

Tayfun Özpek/2016 Psikoloji - "Özyeğin Üniversitesi Gerçekten Hayatınızın Girişimi”

Lise öğrenimimi İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi’nde sürdürdüğüm süreçte üniversite öğrenimim için nerede olmak istediğim konusunda kararsızlık yaşıyordum. Özyeğin Üniversitesi’ni tanıma serüvenim liseden tanıdığım ve burada okuyan arkadaşlarımın ısrarla Özyeğin Üniversitesi’ni tavsiye etmeleriyle başladı. Kendi araştırmalarımı da yaptığımda bir öğrenci gözüyle Özyeğin Üniversitesi’nin başarılı bir akademik kadro, interaktif bir eğitim sistemi ve öğrencilerine sunduğu “kendini farklılaştırabilme” imkanları ile bir üniversite öğrencisi için oldukça faydalı bir seçim olacağında karar verdim.

Ceren Kalan/2016 Hukuk - "Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı benim için çok büyük bir şans oldu"

Ordu Fen Lisesi 2017 mezunuyum. Özyeğin Üniversitesi'ni tercih etmemin sebebi diğer üniversitelerle karşılaştırıldığında Hukuk eğitimi için sunduğu imkanların daha iyi olduğunu ve kaliteli bir eğitiminin olduğunu görmemdi. Üniversiteden mezun olduğum zaman iyi bir hukukçu olmanın yanında kendini ve düşüncelerini de geliştirmiş bir insan olmak istiyorum. Buna Özyeğin Üniversitesinde alacağım eğitim ile ulaşacağıma inanıyorum. Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programının benim için çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum ve bursiyer olmaya hak kazandığım için çok mutluyum.