Mert Adak/2019 Bilgisayar Mühendisliği - “Sadece bir başvurunuzla hayatınızı değiştirebileceğiniz “hayatınızın girişimine” davet ediyoruz sizleri…”

Bir gün Bilgisayar Mühendisliği için üniversitelerin taban puanlarına bakıyordum ve Özyeğin Üniversitesi’nin puanının epey yüksek olduğunu fark ettim ve araştırmaya başladım. Web sitesinde yer alan Eğitimde Fırsat Eşitliği duyurusunu görür görmez içimde beliren heyecan ve umutla beraber hemen başvuru için gerekli belgeleri toplamaya başladım. YKS’nin de açıklanmasından sonra üniversiteden bana ulaştılar ve kampüse davet ettiler. O anki mutluluğumu tarif etmem imkansız, çünkü Özyeğin Üniversitesi ve Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı gerçekten inanılmaz bir imkan. Sadece bir başvurunuzla hayatınızı değiştirebileceğiniz “hayatınızın girişimine” davet ediyoruz sizleri…

Furkan İbiş/2019 Endüstri Mühendisliği - “Bursun verdiği fırsatlar ve okulun akademik kadrosu beni gerçekten etkiledi”

Eğitimde Fırsat Eşitliği Bursu ile sınavdan bir hafta sonra tanıştım. Sınavım beklediğim gibi geçmemişti. Rehberlik hocam haber verince hemen araştırdım ve benim için ikinci bir şans olabileceğini düşündüm. Hemen o anki heyecanımla kayıt olma aşamasına geçtim. Kayıt olmanın kolaylığı ve başvurumu yaptıktan sonra hemen geri dönülmesi, üniversitenin programa verdiği önemi bana hissettirdi. Bursun verdiği fırsatlar ve okulun akademik kadrosu beni gerçekten etkiledi. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra sonuç belgemi gönderip beklemeye başladım. Kampüse çağırıldığıma dair haber alınca çok sevindim ve sabırsızlıkla beklemeye başladım. Kampüse gittiğimde, üniversitenin beklentilerimin üstünde olduğunu gördüm ve kendime ‘burada olmalıyım’ dedim.

Hasan Umut Suluhan/2018 Bilgisayar Mühendisliği - "Özyeğin Üniversitesi'nin hayallerim için doğru yer olduğuna karar verdim ve burs başvurumu yaptım"

Şehit Turgut Solak Fen Lisesi mezunuyum. Zorlu geçen bir 12.sınıftan sonra iyi bir okulda okumak ve yurtdışına çıkmak hayallerimden biriydi.Yaptığım araştırmalar ve okuldaki öğretmenlerimin yönlendirmesiyle Özyeğin Üniversitesi'nin hayallerim için doğru yer olduğuna karar verdim.Üniversitenin sağladığı burs olanaklarını araştırırken Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı ile tanıştım ve hemen çok kolay bir şekilde başvurumu yaptım. Kampüste Tanışma Günleri için üniveristeye geldiğim zaman okulun bana sunduğu imkanları,akademik kadrosunu ve öğrenciler arasındaki sıcak ortamı gördüğümde hayallerime ulaşmaya bir adım daha yaklaştığımın ve ne kadar doğru bir karar verdiğimin farkına vardım.

Eda Belen/2016 İşletme - “Özyeğin Üniversitesi’nin aile ortamı ve sağladığı imkanlar beni büyüledi”

İyi bir üniversiteye giremeyeceğimi düşündüğüm bir dönemde karşıma çıktı Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı ve hemen başvurdum. Üniversitesi sınavının ardından da mülakat için çağrıldım. Üç gün boyunca muhteşem bir program içinde, üniversite hayatının tüm ayrıntılarını herkesten önce görerek ve yaşayarak, yeni arkadaşlar edinip okuldaki üst dönemlerle tanışma fırsatı elde ettik. Okulda geçirdiğimiz ilk günde, birbirini tanımayan pek çok insan bir anda samimi oldu. Çok güzel ve eşsiz bir deneyimdi hepimiz için. Özyeğin Üniversitesi’nin bu aile ortamını herkesten önce daha samimi bir ortamda deneyimleme fırsatı muhteşemdi.

Ecem Canbaz/2015 Hukuk - “Mezun olacağı için üzülen bir öğrenciyim”

Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. Sınıf öğrencisiyim ve bu yıl mezun oluyorum. Üniversitemde geçirdiğim yıllar çok değerli. Bu yüzden mezun olacağı için üzülen öğrencilerden biriyim. Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı’nı duyduğumda benim için oldukça iyi bir fırsat olabileceğini düşündüm ve başvurdum. Burs programının bana kattığı en güzel şeylerden birisi geçimimi erken yaşta tek başıma sağlayabilmem oldu. Bu, bir insanın ayaklarının üzerinde durabilmesi ve birey olabilmesi için önemli bir adım. Çünkü hayatınızın kontrolünü elinize almanız ve tüm kararları kendiniz vermeniz, sizi büyüten önemli şeylerden birisi.

Ezgi Nur Alişan/2019 Bilgisayar Mühendisliği - “Bu program sayesinde mühendislik hayallerimi gerçekleştirebileceğim bir imkan doğdu”

Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’19 mezunuyum. Özyeğin Üniversitesi ve Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı’nı okuldaki öğretmenlerim ve mezunlarımız sayesinde tanıma imkanı buldum. 12. sınıfta kendi hayatımdan çok ödün vermiştim güzel bir üniversite için. Fakat sıralamam geldiğinde istediğim derecede mühendislik tercihi yapamıyordum. Ayrıca ailem de mühendislik okumamı istemiyordu. Eğitimde Fırsat Eşitliği mülakatına seçildiğimi duyunca havalara uçtum resmen. Bu program sayesinde mühendislik hayallerimi gerçekleştirebileceğim bir imkan doğdu. Sağladığı maddi olanaklarla, sosyal aktivitelerle gerçekten çok gelişmiş ve daha da ilerleyecek olan bir üniversite Özyeğin Üniversitesi.

Rabia Korkut/2016 Uluslararası İlişkiler - "Ben de dahil bir çok insanın hayatı bu proje sayesinde değişti"

Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı hayatımdaki dönüm noktalarından biri. Kendimi bir birey olarak hissetmemi sağlayan, tek başıma neler başarabileceğimi gösteren bir proje. Üniversite tercih sürecinde aklımda sadece eğitim değil yaşayacağım ortam ve bir öğrenci olarak maddi giderlerim de vardı. Özyeğin Üniversitesi’nin sunduğu Özü Burs’la tanıştıktan sonra aklımdaki soru işaretleri yanıt buldu.  Hem çok iyi bir eğitim alabilecektim hem de maddi yönden hiç kimseye bağlı kalmadan üniversitede okuyabilecektim, bu herkesin hayalindeki şey değil midir aslında? Ben de dahil bir çok insanın hayatı bu proje sayesinde değişti. Şu an Özyeğin’ de okumaktan çok mutluyum.

Sedanur Ünsal/2018 Psikoloji - “Özyeğin ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum”

Merhaba, ben Seda. Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Porgramı’nın 2018 girişli bursiyerlerinden biriyim. Öncelikle bu burs programından nasıl haberdar olduğumu sizlerle paylaşmak isterim. Üniversite sınavına hazırlanırken lisemde Özyeğin Üniversitesi’nin ilgili broşürleri ile karşılaşmamın yanı sıra, çok kıymetli müdür yardımcımız bu programı bizlere anlatarak başvurmamızı ısrarla tavsiye etti ve bu şekilde serüvenim başlamış oldu. Açıkçası YKS’den çıktıktan sonra sınavımın iyi geçtiğini düşünmediğim ve ilk yirmi bin içerisinde olabileceğime asla inanmadığım için, kalan başvuru aşamalarını tamamlamaya gerek duymadım. Ama yine de bir denemek için devam ettim.

Bengü Sümek/2015 Hukuk - “Özyeğin Üniversitesi’nin bana verdiği eşsiz fırsatları değerlendirdim”

2015 yılında Çorlu İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldum ve aynı yıl Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı sayesinde Özyeğin Üniversitesi ile tanıştım. Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı Özyeğin Üniversitesi’nin öncelikli hedeflerinden biri olan ‘erişilebilir bir üniversite olma’ amacıyla uyguladığı bir model. Bu burs programından yararlandığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. İngilizce hazırlık eğitimimin ardından Hukuk Fakültesi’ne başladım. Özyeğin Üniversitesi gerek öğrenci kulüpleri gerekse de diğer sosyal aktiviteler ile birey olarak ihtiyaçlarıma cevap veren bir ortam sundu. Öğrencilere yönelik part – time çalışma olanağı, önemli deneyimler elde etmemi sağladı.

Emin Koçak/2019 Elektrik-Elektronik Mühendisliği - “Kabul edilmemle birlikte hayatımda yeni bir süreç başladı”

Özyeğin Üniversitesi’ni henüz lise son sınıftayken tanıdım ve sınav tarihi yaklaşırken Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı’nı araştırdım. Lisemde benden daha önce Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı’na kabul almış eski bir mezundan destek aldım. Bu süreçte hem bana yardımcı oldu hem de program hakkında yeterince bilgi sahibi olmamı sağladı. Başvurudan sonra kabul edilmemle birlikte benim için yeni bir süreç de başlamış oldu.

Bu yeni süreçte her şey güzel başladı. Tanışabileceğiniz yeni kişiler, dahil olabileceğiniz yeni ortamlar ve dahası... Özyeğin Üniversitesi’nin bir parçası olarak farklı ve çeşitliliğin olduğu bir toplumda hemen yerinizi alıyorsunuz. 

Pages