Özyeğin Üniversitesi'nin hayallerim için doğru yer olduğuna karar verdim ve burs başvurumu yaptım

Şehit Turgut Solak Fen Lisesi mezunuyum. Zorlu geçen bir 12.sınıftan sonra iyi bir okulda okumak ve yurtdışına çıkmak hayallerimden biriydi.Yaptığım araştırmalar ve okuldaki öğretmenlerimin yönlendirmesiyle Özyeğin Üniversitesi'nin hayallerim için doğru yer olduğuna karar verdim.Üniversitenin sağladığı burs olanaklarını araştırırken Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı ile tanıştım ve hemen çok kolay bir şekilde başvurumu yaptım.

Kampüste Tanışma Günleri için üniveristeye geldiğim zaman okulun bana sunduğu imkanları,akademik kadrosunu ve öğrenciler arasındaki sıcak ortamı gördüğümde hayallerime ulaşmaya bir adım daha yaklaştığımın ve ne kadar doğru bir karar verdiğimin farkına vardım.

Ne mutlu bize ki Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı sayesinde bu güzel üniversitede, böyle güzel şartlarda okuyabiliyoruz

Kabataş Erkek Lisesi 2018 mezunuyum, lisemizin sosyal faaliyetleri sırasında Özyeğin Üniversitesi ile tanışma fırsatı buldum. Sınav senesindeki araştırmalarımla da hem sosyal olanaklar hem de Hukuk eğitimi için ideal bir üniversiteyi hedeflediğimden emin oldum. Ne mutlu bize ki Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı sayesinde bu güzel üniversitede, böyle güzel şartlarda okuyabiliyoruz. Her geçen gün bu kampüsün bana kattıklarıyla daha da kendimi geliştiriyor, kendimi geliştirdikçe motive oluyorum. 

Melekcan Çeşmebaşı
2018 Bursiyeri
Hukuk Fakültesi

Tek hedefim Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanmaktı

Muharrem Hasbi Anadolu Lisesinde 11.sınıfta okurken Özyeğin Üniversitesine yaptığımız okul gezisinden sonra  tek hedefim Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanmak oldu. Hukuk Fakültesi’nin diğer üniversitelere kıyasla güçlü akademik kadrosu, hukuk klinikleri, sanal mahkeme salonları, öğrenciler ile ilgilenen okul yönetimi kararımdaki temel etkenlerdi. Bütün yılımı çalışarak geçirirken bir yandan da okulu ve burs imkanlarını araştırmaya başladım. Başarılı ancak maddi olarak kendi imkanları ile Özü’de okuma şansı olmayan adaylar için tasarlanan Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı ile bu araştırmalar sırasında karşılaştım.

Özyeğin Üniversitesi gerçekten “hayatınızın girişimi”

Lise öğrenimimi İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi’nde sürdürdüğüm süreçte üniversite öğrenimim için nerede olmak istediğim konusunda kararsızlık yaşıyordum. Özyeğin Üniversitesi’ni tanıma serüvenim liseden tanıdığım ve burada okuyan arkadaşlarımın ısrarla Özyeğin Üniversitesi’ni tavsiye etmeleriyle başladı. Kendi araştırmalarımı da yaptığımda bir öğrenci gözüyle Özyeğin Üniversitesi’nin başarılı bir akademik kadro, interaktif bir eğitim sistemi ve öğrencilerine sunduğu “kendini farklılaştırabilme” imkanları ile bir üniversite öğrencisi için oldukça faydalı bir seçim olacağında karar verdim.

ÖzÜ Burs'lu Olmak Gurur Verici

On bir aylık yoğun bir hazırlık eğitiminin ardından bölüme geçmeye hak kazandım ve şu an okuldaki ikinci senem. Geçtiğimiz yıl, burada olabilmemi sağlayan Özü Burs Programı ile bu okulda okuyan bir lise arkadaşım vesilesiyle tanıştım ve başvuru sürecine katıldım. Bu süreç sonunda bu okulda tam burslu olarak okuma şansı elde ettim. Hem maddi hem sosyal yönden Özü Burs Programı'nın bana katkılarını kelimelerle ifade edebilmem çok güç. En basitinden, mükemmel tahsile sahip bir sürü akademisyenle aynı atmosferde bulunmak bile heyecan vericiyken onlarla fikirler paylaşmak ve hatta çay içip sohbet edebilmek muhteşem şeyler. Aynı zamanda okulumuzdaki öğrenci kulüpleri çok geniş bir skalaya sahip.

Özü Burs sayesinde lise süresince verdiğim emeklerimin karşılığını aldım

Haydarpaşa Lisesi 2017 mezunuyum. Bu sene Özü Burs’a başvurdum ve bursiyer olmaya hak kazandım. Özyeğin Üniversitesini seçme sebeplerimden en önemlisi, okulun bana sağladığı imkanlardı. Üniversitemiz, benim bugüne kadar elde ettiğim başarılarımı ve yeteneklerimi değerlendirebileceğim alanlar sundu ve bunları geliştirebilmem adına her türlü desteği verdi.

Ben bu bölümü bitirdikten sonra eğitimimi yurtdışında devam ettirmek ve kendimi art direktörlük alanında geliştirmek istiyorum.

Özü Burs sayesinde lise süresince verdiğim emeklerimin karşılığını aldım. Üniversiteye burslu girmenin yanı sıra okuduğum süre içerisinde de okulumuzun bursiyerlere ne kadar destek olduğunu ve ilgilendiğini gördüm. 

Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı sunduğu fırsatlarla uluslararası standartta bir eğitim ile dünya vatandaşı olmanıza yardımcı olacak

2015 yılında Koç Özel Lisesi’ nden mezun oldum ve aynı yıl Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okumaya başladım. Türkiye’ de pek çok farklı başarılı üniversite var ve bunlara girme şansım varken neden Özyeğin’i tercih ettiğimi sorarsanız beni en çok etkileyen özelliği uluslararası bir bakış vizyonuna sahip olması ama bunu yaparken de öğrencinin girişimcilik ruhunu beslemesidir. Üniversite hayatıma başladığım gün ilk derste değerli fakülte hocalarımdan biri “Hayaliniz ilerde bir üniversite açmaksa bu sadece Türkiye’ de olmak zorunda değil; neden hayallerinizi coğrafik sınırlara hapsediyorsunuz? Gidin Çin’de, Amerika’da, Afrika’ da, Avrupa’da, Orta Doğu’da da açın” demişti.

Üniversite adaylarına sunulmuş harika bir program

2017 yılında Balıkesir Özel Uğur Lisesinden mezun oldum. Üniversite sınavına hazırlanma süreci zor bir süreç ama bu zorlu süreci en verimli şekilde geçirdiğimi düşünüyorum. Tabi sınavdan sonra en önemli kısım tercih süreci. Aslında 12. sınıfın başına kadar Özyeğin Üniversitesi hakkında pek bilgim yokken okuldaki öğretmenlerim sayesinde üniversite ve burs programı hakkında bilgi sahibi oldum ve derinlemesine araştırmaya başladım. O günden sonra Özyeğin Üniversitesi benim için bir tercih olmaktan çıkıp hedefim oldu. Fikrimin bu denli değişmesinin sebepleri bir veya iki tane değil çünkü her araştırmamda üniversiteyi hem devlet üniversiteleri hem de diğer vakıf üniversitelerinden ayıran birçok özelliğini öğrendim.

Öğrendiklerimden ve gördüklerimden sonra hedefime Özyeğin’i koydum

Daha önceden ismini duymuş olmakla beraber okul hakkında detaylı bilgiye sahip değildim ancak bu okul gezisi hem üniversite hakkında detaylı bilgilere sahip olmamı hem de bende ilk Özyeğin hayallerinin yeşermesini sağladı. Öğrendiklerimden ve gördüklerimden sonra hedefime Özyeğin’i koydum. Özyeğin’i tercih etme sebeplerim; okulun akademik kadrosunun çok güçlü olması, akademisyenlerle diğer devlet okullarının aksine birebir görüşme imkanlarımızın olması, staj imkanları,iş dünyasıyla iç içe oluşu,yurt dışındaki güçlü network ağı,öğrencisine olan pozitif yaklaşımı ve tabii ki Hüsnü Özyeğin’in sahip olduğu global vizyon.

ÖzÜ’ye geldikten kısa bir süre sonra inovasyonun sadece bir kelime olmadığını öğrendim

2017’de Samsun Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. Üniversite sınavlarına hazırlanırken hayalim kariyer anlamında beni iyi yerlere götürebilecek, sağlam bir kurum kültürü olan, kendimi geliştirebileceğim imkanlara sahip bir üniversiteydi.

Lisede birçok sivil toplum organizasyonunda ve gönüllü çalışmalarda aktif görev aldım, aldığım görevler sırasında Özyeğin Üniversitesi’ni ve faaliyetlerini sıkça duyma fırsatım oldu.

Özyeğin Üniversitesi, sunduğu kariyer gelişimi imkanlarıyla, yaptığı projelerle kendinden sıkça söz ettiren bir üniversite.

Pages