Erişilebilirlik Üniversitemizin Öncelikli Hedefidir

Özyeğin Üniversitesi, kuruluşundan bu yana, yurdumuzun her köşesinden yetenekli ve başarılı gençlerimiz için erişilebilir olmaya öncelik verdi. Üniversitemiz ortalama yüzde 42 oranında sağladığı ÖSYM giriş burslarına ek olarak, akademik başarı bursu, spor bursu, ihtiyaç bursu, yarı zamanlı çalışma bursu ve 2020 yılında eklenen Milli Sporcu Bursu ve Destek Bursu gibi ek burslarla öğrencilerimizi desteklemeye devam ediyor. Bugün sayıları 8.000’i aşan öğrencilerimizin yüzde 84’ü öğrenimlerini burslu olarak sürdürüyor.

Dünyanın sayılı üniversitelerinden gelerek akademik çalışmalarını Özyeğin Üniversitesi’nde sürdürmeyi tercih eden Türk ve yabancı uyruklu akademisyen kadrosuyla uluslararası standartlarda eğitim veren üniversitemiz, yükseköğretimde “yenilikçilik, girişimcilik ve sürdürülebilirlik” ilkeleri doğrultusunda, öğrencilerinin sorumlu birer yurttaş olarak topluma katılmaları adına hem mesleki hem kişisel gelişimleri için çok farklı imkânlar sunmaktadır.

Ancak, biliyoruz ki ülkemizde başarılı ve yetenekli oldukları halde maddi yetersizlikler nedeniyle uluslararası standartlarda eğitim olanaklarına erişemeyen çok sayıda gencimiz var. Özyeğin Üniversitesi Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programımızı bu gerçeği dikkate alarak hayata geçirdik.

Daha çok sayıda gence nitelikli bir eğitimin kapılarını açmak için tüm paydaşlarımızı bu önemli sosyal girişimin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Sevgili Gençler,

Sizin gibi yetenekli ve başarılı üniversite adaylarına bu özel bursu sunmak bizleri heyecanlandırıyor; çünkü eğitimde fırsat eşitliğine ve sizlere inanıyoruz. Burs Programının bursiyerleri olmaya hak kazandığınızda öğrenim hayatınız boyunca tam burslu okuyacak ve sunduğumuz uluslararası eğitim  ve kişisel gelişim olanaklarından yararlanacaksınız.

Belirlenen koşulları sağladığınız takdirde programımıza başvurmanızı bekliyoruz. Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için ozuburs@ozyegin.edu.tr adresine e-posta göndererek veya 0216 564 9000 numaralı telefonu arayarak ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Yanımızda olun, gelecek düşlerinizi birlikte gerçekleştirelim.

Değerli Eğitimciler,

Siz değerli eğitimcilerimizi Üniversitemizin bu anlamlı sosyal girişiminin önemli bir paydaşı olarak aramızda görmekten kıvanç duyacağız. Özyeğin Üniversitesi Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı hakkında ayrıntılı bilgi almak için web sitemizi ve broşürlerimizi incelemenizi; maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilerinizi program hakkında bilgilendirerek başvurmaları için yönlendirmenizi bekliyoruz.
Başvuru sürecinde sizlerden gelen referans mektupları ve bilgiler, değerlendirme aşamasında önemli rol oynamaktadır.  Bu nedenle bursiyerlerimizin belirlenmesi sırasında sizlerle iletişimde olmayı arzu ediyoruz.

Yanımızda olun, gençlerimizin gelecek düşlerini birlikte gerçekleştirelim.

Sayın Bağışçılar,

Özyeğin Üniversitesi Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı çerçevesinde titizlikle incelenen başvurular arasından seçilen ve mülakatlar sonucu bursiyer olmaya hak kazanan başarılı öğrenciler, üniversitemizin sağlayacağı %50 öğrenim bursunun yanı sıra bağışçılarımızın değerli destekleri ile tam burslu bir eğitim şansına da sahip olabilecekler.

Uluslararası standartlarda eğitimin önemine ve gençlerimize inanan siz değerli bağışçılarımızın Üniversitemizin bu anlamlı sosyal girişimini desteklemesi bizi onurlandıracaktır. Sizi, ülkemizin başarılı üniversite adaylarına eğitimde fırsat eşitliği sunmaya davet ediyoruz.

Özyeğin Üniversitesi Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı hakkında detaylı bilgi almak ve bağışçılarımız arasında yer almak için program sorumlumuz Resa Tüzün ile resa.tuzun@ozyegin.edu.tr adresinden iletişime geçebilir, veya ozuburs@ozyegin.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. Tüm sorularınız için, 0216 564 90 00 numaralı telefondan EFEB Programı ekibine 7/24 ulaşabilirsiniz.

Yanımızda olun, gençlerimizin gelecek düşlerini birlikte gerçekleştirelim.

Saygı ve sevgilerimle,
Prof. Dr. Esra Gençtürk