Öğrenci Kulüpleri

Öğrencilerimizin toplumsal, kültürel, sanatsal ve kişisel gelişimlerine yardımcı olan, tamamı öğrencilerimizin girişimleri ile kurulan ve faaliyetleri öğrenciler tarafından yürütülen kulüplerimiz, akademik ve idari kadromuzun danışmanlığı ile çalışmalarını sürdürür. Öğrencilerimiz kulüpler bünyesinde düzenledikleri etkinliklerde organizasyon becerilerini, iletişim ve takım çalışması yetkinliklerini geliştirir, proje yönetiminin her safhasını deneyerek öğrenir ve iletişim ağlarını geliştirme fırsatına sahip olurlar. Kulüp sayılarımızın artışına paralel olarak, hemen her alanda düzenlediğimiz etkinliklerin sayıları da her geçen yıl artış göstermektedir.

Devamı

Sportif Gelişim

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’ndeki 13.000 m2 ’lik kapalı alana kurulu olan Modern Spor Merkezi’nde; 1.500 izleyici kapasiteli, çok amaçlı bir kapalı spor salonu (Voleybol, Basketbol,Tenis, Badminton), 5 kulvarlı yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 1 adet Squash Salonu, Bilardo Salonu, Satranç Salonu,Fitness Salonu, Dans, Spining, Pilates dersleri için 4 adet Stüdyo, Masa Tenisi alanı, 1 adet Açık Tenis Kortu, 2 adet Açık Basketbol/ Voleybol sahası, 1 adet büyük Yapay Çim Futbol Sahası yer almaktadır.

Devamı

Öğrenci Yurtları

Çekmeköy Kampüsü’nde bulunan 1959 kişilik yurt binası, her türlü ihtiyaç ve detay düşünülerek yapılmış tasarımları ve konaklama seçenekleriyle öğrencilerin kendilerini evlerinde hissedecekleri şekilde hizmet veriyor. Yurt binalarında, tek kişiden dört kişilik kapasiteye kadar değişen, içinde buzdolabı bulunan banyolu ve banyosuz odalar; kız ve erkek öğrencilerin ortak kullanım alanında ücretsiz çamaşırhane, grup etüt salonları, dinlenme ve misafir kabul salonu, sinema salonu, TV salonu, kafeterya, revir ve ATM’ler bulunuyor. Kamera sistemi, merkezi ısınma, devamlı sıcak su, güvenlik, ambulans hizmeti ve kablosuz internet erişimi de yurdun sağladığı diğer imkânlar. Yurt kompleksinde ayrıca öğrencilerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine olanak sağlayan, futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları ile tenis kortu ve fitness salonu da mevcut.

Yurt ücretleri için tıklayınız.

Sektörel Eğitim Programı

Sektörel Eğitim Programı, Özyeğin Üniversitesi’nin “sektörlerle iç içe eğitim” felsefesi doğrultusunda hazırlanmış, öğrencilerin akademik ve profesyonel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 6 akademik dersten oluşan ve içinde çeşitli etkinlikler barındıran, Özyeğin Üniversitesi’nin farklılaşma noktalarından biridir. Öğrencilerinin kariyerlerine en iyi şekilde hazırlanmalarına olanak sağlamayı ve öğrencilerin sektörel farkındalıklarını arttırmayı amaçlamaktadır.

Profesyonel Gelişim

Profesyonel Gelişim Birimi, öğrencilerin kariyer hedeflerini belirlemelerini ve bu hedeflere bilinçli tercihler yaparak ulaşmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda eğitimlerinin ilk senesinden itibaren kişiye özel bir yaklaşımla öğrencilerin bireysel ve profesyonel gelişimlerine katkı sağlayan bir rehberlik hizmeti sunar.

Devamı

Değişim Programları

Uluslararasılaşmanın, eğitim ve araştırma kalitesini artırdığına inanıyoruz ve bu doğrultuda yaratıcılığı, öğrenmeyi ve keşfetmeyi destekleyip kültürlerarası alışveriş için çok sayıda fırsat sunan bir ortam yaratmak istiyoruz.

Değişim programlarımız için hakkında detaylı bilgi almak için Uluslararası Ofis sayfalarımızı ziyaret edin.