• Lise öğrenimimi İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi’nde sürdürdüğüm süreçte üniversite öğrenimim için nerede olmak istediğim konusunda kararsızlık yaşıyordum. Özyeğin Üniversitesi’ni tanıma serüvenim liseden tanıdığım ve burada okuyan arkadaşlarımın ısrarla Özyeğin Üniversitesi’ni tavsiye etmeleriyle başladı. Kendi araştırmalarımı da yaptığımda bir öğrenci gözüyle Özyeğin Üniversitesi’nin başarılı bir akademik kadro, interaktif bir eğitim sistemi ve öğrencilerine sunduğu “kendini farklılaştırabilme” imkanları ile bir üniversite öğrencisi için oldukça faydalı bir seçim olacağında karar verdim.

 • On bir aylık yoğun bir hazırlık eğitiminin ardından bölüme geçmeye hak kazandım ve şu an okuldaki ikinci senem. Geçtiğimiz yıl, burada olabilmemi sağlayan Özü Burs Programı ile bu okulda okuyan bir lise arkadaşım vesilesiyle tanıştım ve başvuru sürecine katıldım. Bu süreç sonunda bu okulda tam burslu olarak okuma şansı elde ettim. Hem maddi hem sosyal yönden Özü Burs Programı'nın bana katkılarını kelimelerle ifade edebilmem çok güç. En basitinden, mükemmel tahsile sahip bir sürü akademisyenle aynı atmosferde bulunmak bile heyecan vericiyken onlarla fikirler paylaşmak ve hatta çay içip sohbet edebilmek muhteşem şeyler. Aynı zamanda okulumuzdaki öğrenci kulüpleri çok geniş bir skalaya sahip.

 • Haydarpaşa Lisesi 2017 mezunuyum. Bu sene Özü Burs’a başvurdum ve bursiyer olmaya hak kazandım. Özyeğin Üniversitesini seçme sebeplerimden en önemlisi, okulun bana sağladığı imkanlardı. Üniversitemiz, benim bugüne kadar elde ettiğim başarılarımı ve yeteneklerimi değerlendirebileceğim alanlar sundu ve bunları geliştirebilmem adına her türlü desteği verdi.

  Ben bu bölümü bitirdikten sonra eğitimimi yurtdışında devam ettirmek ve kendimi art direktörlük alanında geliştirmek istiyorum.

  Özü Burs sayesinde lise süresince verdiğim emeklerimin karşılığını aldım. Üniversiteye burslu girmenin yanı sıra okuduğum süre içerisinde de okulumuzun bursiyerlere ne kadar destek olduğunu ve ilgilendiğini gördüm. 

 • Daha önceden ismini duymuş olmakla beraber okul hakkında detaylı bilgiye sahip değildim ancak bu okul gezisi hem üniversite hakkında detaylı bilgilere sahip olmamı hem de bende ilk Özyeğin hayallerinin yeşermesini sağladı. Öğrendiklerimden ve gördüklerimden sonra hedefime Özyeğin’i koydum. Özyeğin’i tercih etme sebeplerim; okulun akademik kadrosunun çok güçlü olması, akademisyenlerle diğer devlet okullarının aksine birebir görüşme imkanlarımızın olması, staj imkanları,iş dünyasıyla iç içe oluşu,yurt dışındaki güçlü network ağı,öğrencisine olan pozitif yaklaşımı ve tabii ki Hüsnü Özyeğin’in sahip olduğu global vizyon.

 • Ordu Fen Lisesi 2017 mezunuyum. Özyeğin Üniversitesi'ni tercih etmemin sebebi diğer üniversitelerle karşılaştırıldığında Hukuk eğitimi için sunduğu imkanların daha iyi olduğunu ve kaliteli bir eğitiminin olduğunu görmemdi. Üniversiteden mezun olduğum zaman iyi bir hukukçu olmanın yanında kendini ve düşüncelerini de geliştirmiş bir insan olmak istiyorum. Buna Özyeğin Üniversitesinde alacağım eğitim ile ulaşacağıma inanıyorum. Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programının benim için çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum ve bursiyer olmaya hak kazandığım için çok mutluyum.

  Ceren Kalan
  2016 Bursiyeri
  Hukuk

 • 2015 yılında Koç Özel Lisesi’ nden mezun oldum ve aynı yıl Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okumaya başladım. Türkiye’ de pek çok farklı başarılı üniversite var ve bunlara girme şansım varken neden Özyeğin’i tercih ettiğimi sorarsanız beni en çok etkileyen özelliği uluslararası bir bakış vizyonuna sahip olması ama bunu yaparken de öğrencinin girişimcilik ruhunu beslemesidir. Üniversite hayatıma başladığım gün ilk derste değerli fakülte hocalarımdan biri “Hayaliniz ilerde bir üniversite açmaksa bu sadece Türkiye’ de olmak zorunda değil; neden hayallerinizi coğrafik sınırlara hapsediyorsunuz? Gidin Çin’de, Amerika’da, Afrika’ da, Avrupa’da, Orta Doğu’da da açın” demişti.

 • 2017 yılında Balıkesir Özel Uğur Lisesinden mezun oldum. Üniversite sınavına hazırlanma süreci zor bir süreç ama bu zorlu süreci en verimli şekilde geçirdiğimi düşünüyorum. Tabi sınavdan sonra en önemli kısım tercih süreci. Aslında 12. sınıfın başına kadar Özyeğin Üniversitesi hakkında pek bilgim yokken okuldaki öğretmenlerim sayesinde üniversite ve burs programı hakkında bilgi sahibi oldum ve derinlemesine araştırmaya başladım. O günden sonra Özyeğin Üniversitesi benim için bir tercih olmaktan çıkıp hedefim oldu. Fikrimin bu denli değişmesinin sebepleri bir veya iki tane değil çünkü her araştırmamda üniversiteyi hem devlet üniversiteleri hem de diğer vakıf üniversitelerinden ayıran birçok özelliğini öğrendim.

 • 2017’de Samsun Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. Üniversite sınavlarına hazırlanırken hayalim kariyer anlamında beni iyi yerlere götürebilecek, sağlam bir kurum kültürü olan, kendimi geliştirebileceğim imkanlara sahip bir üniversiteydi.

  Lisede birçok sivil toplum organizasyonunda ve gönüllü çalışmalarda aktif görev aldım, aldığım görevler sırasında Özyeğin Üniversitesi’ni ve faaliyetlerini sıkça duyma fırsatım oldu.

  Özyeğin Üniversitesi, sunduğu kariyer gelişimi imkanlarıyla, yaptığı projelerle kendinden sıkça söz ettiren bir üniversite.

 • İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Kırşehir’de tamamladım. Eğitim hayatım boyunca iyi bir gelecek için çalışmalarımı sürdürdüm. Her zaman en iyiyi hedefledim. Özü Burs programı sayesinde Özyeğin Üniversitesi’nin kapıları bana açıldı. Bu programa kabul edildiğimi öğrenince hayallerime bir adım daha yaklaştığımı hissettim. Kendime güvenimi arttıran ve geleceğe ışık tutan bu programın okulumuza, öğrencilere ve ülkemize çok faydalı olacağını düşünüyorum. Şu an hazırlık öğrencisiyim. İlgili olduğum fotoğrafçılık ve sinema kulüplerine katıldım. Bağışçılarımıza ve bu süreçte her zaman yardımcı olan mentörlerime teşekkür ediyorum.

 • Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı hayatımdaki dönüm noktalarından biri. Kendimi bir birey olarak hissetmemi sağlayan, tek başıma neler başarabileceğimi gösteren bir proje. Üniversite tercih sürecinde aklımda sadece eğitim değil yaşayacağım ortam ve bir öğrenci olarak maddi giderlerim de vardı. Özyeğin Üniversitesi’nin sunduğu Özü Burs’la tanıştıktan sonra aklımdaki soru işaretleri yanıt buldu.  Hem çok iyi bir eğitim alabilecektim hem de maddi yönden hiç kimseye bağlı kalmadan üniversitede okuyabilecektim, bu herkesin hayalindeki şey değil midir aslında? Ben de dahil bir çok insanın hayatı bu proje sayesinde değişti. Şu an Özyeğin’ de okumaktan çok mutluyum.

Pages